Biomin Calcium Neo s vitaminem D3

Doplněk stravy BIOMIN Calcium Neo s vitaminem D3 obsahuje kombinaci čistého přírodního vápníku vyráběného z vaječných skořápek a vitaminu D3.

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, slouží k udržení normální funkce imunitního systému a k podpoře činnosti svalů.

Vitamin D:

  • přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy
  • je důležitý pro podporu kostí a zubů
  • slouží k udržení normální funkce imunitního systému
  • přispívá k podpoře činnosti svalů.
Vápník vyráběný z vaječných skořápek je pro lidské tělo lépe vstřebatelný – jeho částice jsou dostatečně malé, aby se skrz tenké střevo dostaly do celého organismu. Vápník má v těle vliv na udržení zdravých kostí a zubů, podporuje normální funkci svalů a přenos nervových vzruchů, přispívá k normální srážlivosti krve.

Vápník vyráběný z vaječných skořápek je pro lidské tělo lépe vstřebatelný – jeho částice jsou dostatečně malé, aby se skrz tenké střevo dostaly do celého organismu. Vápník má v těle vliv na udržení zdravých kostí a zubů, podporuje normální funkci svalů a přenos nervových vzruchů, přispívá k normální srážlivosti krve.

Jedna kapsle obsahuje vápník 250 mg, vitamin D3 200 IU a dále pomocné látky: želatinu, oxid titaničitý

Jedna kapsle obsahuje vápník 250 mg, vitamin D3 200 IU a rýžový škrob. Tobolka je celulózová, vhodná pro vegany. 

BIOMIN Calcium Neo s vitaminem D3 je vhodný zejména pro

  • těhotné a kojící ženy, ženy v období menopauzy a po menopauze
  • seniory a osoby s nedostatečnou fyzickou aktivitou a sedavým způsobem života
  • osoby s nedostatečným příjmem vápníku ve stravě
  • osoby nadměrně konzumující kávu a alkohol
  • pro děti od 3 let věku a děti v obdobích intenzivního růstu.
Vápník obsažený v tomto přípravku je čistý přírodní vápník získaný z vaječných skořápek, bez chemických a pomocných látek, který ani při dlouhodobém užívaní nezatěžuje organismus a má až o 30% vyšší vstřebatelnost.

Vápník obsažený v tomto přípravku je čistý přírodní vápník získaný z vaječných skořápek, bez chemických a pomocných látek, který ani při dlouhodobém užívání nezatěžuje organismus a má až o 30 % vyšší vstřebatelnost.

Dospělí užívají 1 kapsli 1 – 2 × denně. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Dospělí užívají 1 kapsli 1 – 2× denně. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Přípravek není určen pro děti 3 let věku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

OTÁZKY A ODPOVĚDi

JAK ZJISTÍM, JAKOU MÁM HLADINU VÁPNÍKU A VITAMINU D V KRVI?

Hladinu vápníku a vitaminu D vám může změřit odběrem krve váš praktický lékař, internista anebo endokrinolog, revmatolog či osteolog. Pokud již užíváte doplňky stravy, lékaře na to upozorněte.

STAČÍ MI NA DOSTATEČNÝ PŘÍJEM VITAMINU D BÝT NA SLUNCI?

Takřka 90 % vitaminu D získáváme fotochemicky díky slunečnímu záření a pouze zbylých 10 % dostáváme z potravy. Pokud se ještě před příchodem na slunce natřete opalovacím krémem s ochranným faktorem vyšším než 8, vitamin D se vám nevytvoří. Vitamin D se totiž v pokožce tvoří fotochemicky, tedy přímým působením slunečního záření. Opalovací krém s faktorem 8 sníží tvorbu D vitaminu až o 95 % a krém se SPF 15 ji sníží téměř na nulu. A tak jsme sice opálení, nespálení, ale vitaminu D máme nedostatek. Podle studie publikované v Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism až 59 % populace má nedostatek vitaminu D a 25 % má extrémně nízkou hladinu D. Kdybychom chtěli pokrýt v létě svou denní dávku, museli bychom být na slunci bez natření opalovacím krémem minimálně 20 minut tři dny v týdnu. Kromě pobytu na slunci ovlivňuje přísun vitaminu D i smog, přes který proniká sluneční záření v menším množství. Ženy by si měly uvědomit, že většina make-upů má ochranný faktor 20+, a proto jsou chráněné nejen před stárnutím pokožky vlivem slunečního záření, ale i před vitaminem D. Věk a pigment rovněž sehrávají důležitou úlohu v příjmu tohoto vitaminu. Starší lidé mají při pobytu na slunci sníženou schopnost přijmout vitamin D, podobně jako lidé s přirozeně vyšší pigmentací pokožky.

>Více odpovědí naleznete zde<

Přečtěte si na našem blogu

Vápník nepomáhá jen kostem

Vápník nepomáhá jen kostem

Vápník není podstatný jen pro kosti, ale má i sérii dalších funkcí, proto by měl stále kolovat v krvi. Normalizuje nervové a svalové funkce, reguluje srdeční rytmus a ovlivňuje i činnost dalších orgánů,

Vápník v jídelníčku: Co podpoří vstřebávání

Vápník v jídelníčku: Co podpoří vstřebávání

O potravinách bohatých na vápník se obecně ví, jsou to mléčné výrobky, ořechy... Je třeba také vědět, že některé potraviny vstřebávání vápníku naopak snižují a zabraňují jeho absorbování, ke kterému dochází v tenkém střevě. Víte, které to jsou?

Týdeník Květy - duben 2020

Týdeník Květy - duben 2020

Úrazy se nám nevyhýbají ani doma. Zvlášť senioři jsou náchylní ke zlomeninám. Rizikoví jsou i ti, kteří nepřijímají dostatek živin a vápníku. Ten s podporou vitaminů K2 a D3 urychluje proces tvorby nové kostní tkáně.

Kondice Speciál - únor 2020

Kondice Speciál - únor 2020

Když děti rostou jako z vody

Když děti rostou jako z vody

Děti se mohou za měsíc vytáhnout i o pár centimetrů. Často se to neobejde bez starostí a bezesných nocí. Kosti se totiž zvětšují během spánku, a navíc rychleji, než dorůstá okolní svalová tkáň. Jak dětem ulevit?

Mléko: Zdroj vápníku i častý alergen

Mléko: Zdroj vápníku i častý alergen

Potravinové alergie a intolerance dokáží život pořádně potrápit. Zvlášť ty na mléčné výrobky, které bývají výborným zdrojem vápníku. Alergikům potom nezbývá než nahrazovat vápník v jídelníčku doplňkem stravy.