Biomin Calcium Neo s vitaminem D3

Doplněk stravy BIOMIN Calcium Neo s vitaminem D3 obsahuje kombinaci čistého přírodního vápníku vyráběného z vaječných skořápek a vitaminu D3.

Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy, je důležitý pro podporu kostí a zubů, slouží k udržení normální funkce imunitního systému a k podpoře činnosti svalů.

Vitamin D:

  • přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu z potravy
  • je důležitý pro podporu kostí a zubů
  • slouží k udržení normální funkce imunitního systému
  • přispívá k podpoře činnosti svalů.
Vápník vyráběný z vaječných skořápek je pro lidské tělo lépe vstřebatelný – jeho částice jsou dostatečně malé, aby se skrz tenké střevo dostaly do celého organismu. Vápník má v těle vliv na udržení zdravých kostí a zubů, podporuje normální funkci svalů a přenos nervových vzruchů, přispívá k normální srážlivosti krve.

Vápník vyráběný z vaječných skořápek je pro lidské tělo lépe vstřebatelný – jeho částice jsou dostatečně malé, aby se skrz tenké střevo dostaly do celého organismu. Vápník má v těle vliv na udržení zdravých kostí a zubů, podporuje normální funkci svalů a přenos nervových vzruchů, přispívá k normální srážlivosti krve.

Jedna kapsle obsahuje vápník 250 mg, vitamin D3 200 IU a dále pomocné látky: želatinu, oxid titaničitý

Jedna kapsle obsahuje vápník 250 mg, vitamin D3 200 IU a rýžový škrob. Tobolka je celulózová, vhodná pro vegany. 

BIOMIN Calcium Neo s vitaminem D3 je vhodný zejména pro

  • těhotné a kojící ženy, ženy v období menopauzy a po menopauze
  • seniory a osoby s nedostatečnou fyzickou aktivitou a sedavým způsobem života
  • osoby s nedostatečným příjmem vápníku ve stravě
  • osoby nadměrně konzumující kávu a alkohol
  • pro děti od 3 let věku a děti v obdobích intenzivního růstu.
Vápník obsažený v tomto přípravku je čistý přírodní vápník získaný z vaječných skořápek, bez chemických a pomocných látek, který ani při dlouhodobém užívaní nezatěžuje organismus a má až o 30% vyšší vstřebatelnost.

Vápník obsažený v tomto přípravku je čistý přírodní vápník získaný z vaječných skořápek, bez chemických a pomocných látek, který ani při dlouhodobém užívání nezatěžuje organismus a má až o 30 % vyšší vstřebatelnost.

Dospělí užívají 1 kapsli 1 – 2 × denně. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Dospělí užívají 1 kapsli 1 – 2× denně. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Přípravek není určen pro děti 3 let věku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku. Těhotné a kojící ženy mohou přípravek užívat.

OTÁZKY A ODPOVĚDi

JAK ZJISTÍM, JAKOU MÁM HLADINU VÁPNÍKU A VITAMINU D V KRVI?

Hladinu vápníku a vitaminu D vám může změřit odběrem krve váš praktický lékař, internista anebo endokrinolog, revmatolog či osteolog. Pokud již užíváte doplňky stravy, lékaře na to upozorněte.

STAČÍ MI NA DOSTATEČNÝ PŘÍJEM VITAMINU D BÝT NA SLUNCI?

Takřka 90 % vitaminu D získáváme fotochemicky díky slunečnímu záření a pouze zbylých 10 % dostáváme z potravy. Pokud se ještě před příchodem na slunce natřete opalovacím krémem s ochranným faktorem vyšším než 8, vitamin D se vám nevytvoří. Vitamin D se totiž v pokožce tvoří fotochemicky, tedy přímým působením slunečního záření. Opalovací krém s faktorem 8 sníží tvorbu D vitaminu až o 95 % a krém se SPF 15 ji sníží téměř na nulu. A tak jsme sice opálení, nespálení, ale vitaminu D máme nedostatek. Podle studie publikované v Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism až 59 % populace má nedostatek vitaminu D a 25 % má extrémně nízkou hladinu D. Kdybychom chtěli pokrýt v létě svou denní dávku, museli bychom být na slunci bez natření opalovacím krémem minimálně 20 minut tři dny v týdnu. Kromě pobytu na slunci ovlivňuje přísun vitaminu D i smog, přes který proniká sluneční záření v menším množství. Ženy by si měly uvědomit, že většina make-upů má ochranný faktor 20+, a proto jsou chráněné nejen před stárnutím pokožky vlivem slunečního záření, ale i před vitaminem D. Věk a pigment rovněž sehrávají důležitou úlohu v příjmu tohoto vitaminu. Starší lidé mají při pobytu na slunci sníženou schopnost přijmout vitamin D, podobně jako lidé s přirozeně vyšší pigmentací pokožky.

>Více odpovědí naleznete zde<

Přečtěte si na našem blogu

Mýty a pravdy o příjmu vápníku

Mýty a pravdy o příjmu vápníku

Víte, že vápník by se neměl užívat společně s vitaminy K2 a D3, ačkoliv se skvěle doplňují? Kostní metabolismus je nejaktivnější v noci, proto doplňky stravy s vápníkem užívejte večer, vitaminy K2 a D3 ráno po jídle.

Když děti rostou jako z vody

Když děti rostou jako z vody

Děti se mohou za měsíc vytáhnout i o pár centimetrů. Často se to neobejde bez starostí a bezesných nocí. Kosti se totiž zvětšují během spánku, a navíc rychleji, než dorůstá okolní svalová tkáň. Jak dětem ulevit?

Mléko: Zdroj vápníku i častý alergen

Mléko: Zdroj vápníku i častý alergen

Potravinové alergie a intolerance dokáží život pořádně potrápit. Zvlášť ty na mléčné výrobky, které bývají výborným zdrojem vápníku. Alergikům potom nezbývá než nahrazovat vápník v jídelníčku doplňkem stravy.

Kazy v těhotenství značí nedostatek vápníku

Kazy v těhotenství značí nedostatek vápníku

Když tělu chybí vápník, bere si ho nejprve z kostí a až potom ze zubů. Pokud máte v období těhotenství problémy s chrupem, trpí v první řadě kosti a je třeba zajistit kvalitní doplňky stravy.

Jak by měl vypadat dětský jídelníček?

Jak by měl vypadat dětský jídelníček?

Vyvážená strava má zásadní význam při dospívání, protože může být prevencí mnohých nemocí. Dostatek vitaminů, minerálních látek a správného poměr hlavních složek stravy by mělo být základem dětského jídelníčku.

Jak být stále kost

Jak být stále kost

Jste unavení, máte problémy se zuby, buší srdce, lámou se nehty a propadáte depresi? Je pravděpodobné, že postrádáte vitaminy a minerály, které jsou klíčové pro fungování organismu. Někdy pohyb a strava nestačí.