Biomin Ovovital

Doplněk stravy BIOMIN Ovovital obsahuje čistý přírodní vápník vyráběný z vaječných skořápek pro podporu zdravých kostí a zubů.

Vápník má v těle vliv na udržení zdravých kostí a zubů. Podporuje normální funkci svalů a přenos nervových vzruchů. Přispívá k normální srážlivosti krve.

Vápník vyráběný z vaječných skořápek je pro lidské tělo lépe vstřebatelný – jeho částice jsou dostatečně malé, aby se skrz tenké střevo dostaly do celého organismu.

Jedna kapsle obsahuje vápník 350 mg, horčík 4,5 mg, fosfor 0,6 mg.

BIOMIN Ovovital je vhodný zejména a také pro

  • aktivní osoby středního věku
  • těhotné a kojící ženy
  • ženy v období menopauzy a po menopauze
  • seniory
  • diabetiky a celiaky (alergie na lepek)
  • osoby s fenylketonurií.

Užívejte 1 kapsli denně, nejlépe večer před spaním. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

BIOMIN Ovovital obsahuje čistý přírodní vápník získaný z vaječných skořápek bez chemických a pomocných látek, který ani při dlouhodobém užívaní nezatěžuje organismus a má až o 30 % vyšší vstřebatelnost.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku.

PROČ SI MÁM DOPLŇOVAT VÁPNÍK?

Vápník je základní stavební složkou kostí, ale rovněž sehrává důležitou úlohu při činnosti srdce, svalů, nervů a srážení krve. Jestliže dojde k poklesu hladiny vápníku v krvi, tělo si ho doplňuje z kostí. Kosti jsou tedy jakousi zásobárnou vápníku, odkud si ho tělo v případě potřeby vezme, což způsobuje, že kosti jsou pórovitější, křehčí, a zvyšuje se tak riziko zlomenin. Je proto mimořádně důležité doplňovat si vápník ve správném množství každý den.

VITAMINY K2 + D3 POMÁHAJÍ VSTŘEBÁVÁNÍ A UKLÁDÁNÍ VÁPNÍKU

Vitaminy K2 a D3 jsou pro náš organismus velice důležité. Přesto jich má většina z nás nedostatek, což má vliv na stav našich kostí, cév i imunitního systému.

Doplněk stravy BIOMIN Vitamin K2 + D3 obsahuje kombinaci vitaminů K2 a D3, které se svými účinky v organismu vzájemně doplňují a představují tak dokonalou souhru. 

  • Společně se podílí na efektivním vstřebávání a ukládání vápníku do kostí a zubů, jenž se jinak může ukládat v cévních stěnách a měkkých tkáních, a výrazně tak zvyšovat riziko aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob. Vitamin K2 napomáhá snížení diabetu mellitu 2. typu. Vitamin D3 navíc přispívá k udržení normální funkce imunitního systému.
  • Přípravek je vyroben zcela na přírodní bázi, a je proto vhodný i pro osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí).
  • Jedna kapsle obsahuje vitamin K2 (MK-7) 60,0 μg, vitamin D3 1000 I.U. a rýžový škrob. Tobolka je celulózová, vhodná pro vegany. 

V ČEM JE PŘÍRODNÍ VÁPNÍK OVOVITAL® OD SPOLEČNOSTI BIOMIN JINÝ?

Při výrobě vápníku používá BIOMIN inovativní proces, při kterém se získává mikronizovaný vápník z vaječných skořápek. Mikronizovaný vápník je pro naše tělo ideální, protože jeho částice jsou dostatečně malé, aby se přes tenké střevo dostaly do celého organismu. Takto vyrobený vápník je zcela přírodní, bez chemických a pomocných látek, proto zejména při dlouhodobém užívání nezatěžuje organismus a má o 30 % vyšší vstřebatelnost než uměle vyráběný vápník. Přípravek je balený v tvrdých želatinových tobolkách, které jsou rovněž přírodní a bez pomocných látek. Výhodou je, že se snadno polykají. Doplňky stravy společnosti BIOMIN se vyrábějí v kvalitě léku, takže obsah tobolek je zaručený a ověřitelný. Akciová společnost BIOMIN se specializuje na zpracování vaječných skořápek už od roku 1991. Na výrobu a farmaceutické zpracování a využití vaječných skořápek vlastní společnost evropský a americký patent. Rovněž i technologie výroby je chráněna více patenty. Vaječné skořápky obsahují kromě vápníku celou řadu minerálních prvků jako fosfor, hořčík, měď, lithium, mangan a biologicky prospěšných látek, které vytvářejí prostředí pro lepší využití vápníku v organismu, a tím vylepšují jeho zabudování do organismu. Vápník se vyrábí speciální technologií při dodržení podmínek správné výrobní praxe. To znamená, že je kontrolovaný při vstupu, během procesu výroby, ale i při výstupu. Při výrobě se nepoužívají žádné chemické látky. Z vaječných skořápek se vyrábí prášek, který má registrovanou ochrannou známku. 

TIP: Když si vápník dáte spolu s vitaminem K2 a vitaminem D3, dostane se přesně tam, kde ho tělo potřebuje a dokáže ho zužitkovat.

V KAŽDÉM VĚKU POTŘEBUJEME ZVLÁŠTNÍ PÉČI

I. Proč je pro děti VápnÍk tak důležitÝ?

Dětství a období puberty jsou rozhodující v tvorbě kostní hmoty. Pro silné a zdravé kosti je proto důležitý zdravý životní styl, a to zejména výživa, přiměřená fyzická aktivita a bezpečný pobyt na slunci. Důležitou stavební jednotkou kostí je vápník, který si tělo nejvíc ukládá do zásoby právě v období dětství a dospívání až do 35 let. 

III. Víte, co je pro vás právě teď důležité?

Současný trend zdravého životního stylu přispívá nejen k našemu celkovému zdraví, ale má i významný vliv na stav našich kostí. I když tu sehrává značnou úlohu dědičnost, stále existuje množství faktorů, které umíme i v tomto období ovlivnit. Nedostatek pohybu nebo nepřiměřená fyzická zátěž, nepravidelné stravování, různé jednostranné diety, či strava s nedostatkem vápníku, kouření, časté pití alkoholu a kofeinových nápojů, to vše našim kostem škodí. 

V. Proč mají ženy zvýšené riziko osteoporózy?

Každá žena je mladá a krásná do té doby, dokud se o sebe stará a dobře se cítí. Cílem je, aby to bylo co nejdéle. Dnes není nijak mimořádné, aby 60 či 70letá žena byla krásná a upravená. Pouze to vyžaduje víc námahy, času a hlavně vědomostí. Proto by o sobě měla vědět co nejvíce. Menopauza je obdobím velkých hormonálních změn v životě ženy, které obvykle nastupuje někdy mezi 45. až 55. rokem.  

II. Proč je v pubertě vápnÍk ještě důležitější?

Důležitou stavební jednotkou kostí je vápník, který si tělo nejvíce ukládá do zásob právě v období dětství a dospívání, maximálně do 25 až 35 let. V tomto věku je zaznamenaný maximální obsah minerálních látek v kostech tzv. PBM – Peak Bone Mass. Pokud si tělo nevytvoří dostatečné zásoby do tohoto věku, hrozí nám choroby z nedostatku vápníku a zvýšené riziko zlomenin. 

VI. VÍTE KOLIK VÁPNÍKU JE NUTNÉ PŘIJMOUT V TĚHOTENSTVÍ?

Těhotenství, ale taky kojení, kladou na ženský organismus zvýšené nároky. Právě v těchto obdobích musí žena myslet na své zdraví dvojnásobně. Její způsob života totiž neovlivní jen ji samotnou, ale i miminko, které si základ od své mámy ponese celý život. Dosud pravidelný přísun vitaminů a minerálů už přestává pro ženu stačit, protože dítě je potřebuje pro svůj růst a vývoj a bere si je od matky přes placentu nebo mateřské mléko. 

VI. PROČ BYSTE NEMĚLI ZAPOMÍNAT NA SVOJE ZDRAVÍ?

Lidé starší 65 let již mají vzhledem ke svému věku většinou více zdravotních problémů a jsou pod pravidelnějším drobnohledem odborných lékařů než v jejich aktivním věku. Množství léků rozdělených v lékovce, aby se na žádný z nich nezapomnělo, už jaksi k tomuto období patří. Zapomínat by se však nemělo ani na zvýšený přísun vitaminů a minerálů, které se ve vyšším věku hůře vstřebávají a přijímají. 

Přečtěte si na našem blogu

Osteoporóza: Tichý zloděj kostí

Osteoporóza: Tichý zloděj kostí

V České republice prodělá každá třetí žena a pátý muž některou z osteoporotických zlomenin. Po 65. roce věku se riziko výskytu zlomeniny zvyšuje až na 40 %. Po 70. roce je pravděpodobnost ještě vyšší.

Vápník nepomáhá jen kostem

Vápník nepomáhá jen kostem

Vápník není podstatný jen pro kosti, ale má i sérii dalších funkcí, proto by měl stále kolovat v krvi. Normalizuje nervové a svalové funkce, reguluje srdeční rytmus a ovlivňuje i činnost dalších orgánů,

Vápník v jídelníčku: Co podpoří vstřebávání

Vápník v jídelníčku: Co podpoří vstřebávání

O potravinách bohatých na vápník se obecně ví, jsou to mléčné výrobky, ořechy... Je třeba také vědět, že některé potraviny vstřebávání vápníku naopak snižují a zabraňují jeho absorbování, ke kterému dochází v tenkém střevě. Víte, které to jsou?

Týdeník Květy - duben 2020

Týdeník Květy - duben 2020

Úrazy se nám nevyhýbají ani doma. Zvlášť senioři jsou náchylní ke zlomeninám. Rizikoví jsou i ti, kteří nepřijímají dostatek živin a vápníku. Ten s podporou vitaminů K2 a D3 urychluje proces tvorby nové kostní tkáně.

Kondice Speciál - únor 2020

Kondice Speciál - únor 2020

Když děti rostou jako z vody

Když děti rostou jako z vody

Děti se mohou za měsíc vytáhnout i o pár centimetrů. Často se to neobejde bez starostí a bezesných nocí. Kosti se totiž zvětšují během spánku, a navíc rychleji, než dorůstá okolní svalová tkáň. Jak dětem ulevit?