imuno protect (vitaminy C+D3+Zinek) 

Minerální a vitaminový doplněk stravy s obsahem vitaminu C, D a zinku přispívá k posílení imunity, snížení vyčerpání a únavy a k ochraně buněk před oxidačním stresem. IMUNO PROTECT je kombinace vitamínů a minerálů pro podporu správné funkce imunitního systému. 

Vitamin C 

Vitamin C aktivuje vrozenou imunitu a podílí se také na tvorbě prozánětlivých cytokinů, účastníků boje proti patogenům. Funguje také jako antioxidant. Dále přispívá ke snížení vyčerpání a únavy, ke správné tvorbě kolagenu a správné funkci kostí, zubů, chrupavek, dásní a pokožky. 

Vitamin D3

Ovlivňuje přes 200 procesů v těle. Pomáhá aktivovat bílé krvinky - zabijácké NK – buňky, (z angl. natural killers), jejichž náplní je obrana proti virovým, parazitárním a bakteriálním infekcím. Jeho úlohou je i všechny procesy regulovat, aby tělo neobrátilo obranu proti sobě. Přispívá k udržení zdravých kostí a zubů a ke správnému vstřebávání a využití vápníku a fosforu.

Zinek

Chrání buňky před napadením a výrazně zpomaluje proces množení viru u vnitř buňky. Stimuluje bílé krvinky T-lymfocyty a B-lymfocyty k obraně a podporuje jejich růst.

POMOZTE SVÉMU TĚLU NAKOPNOUT IMUNITU

IMUNO PROTECT

(Vitaminy C + D3 a Zinek)

Vitamin D3

Aktivuje především vrozenou imunitu, která nám umožňuje se bránit proti infekcím už od narození. Má pozitivní vliv na funkci proti-infekční bariéry ve střevech, v plicích, kůži a placentě. Vitamin D pomáhá aktivovat bílé krvinky - takzvané zabijácké NK-buňky, jejichž hlavním úkolem je obrana proti virusovým, parazitárním a bakteriálním infekcím. Na aktivaci imunitních procesů v lidském těle je nutná hladina vitaminu D vyšší jak 100-125 nmol/l. Víc jak 60% naší populace všech věkových skupin však trpí jeho nedostatkem. Lidé s nízkou hladinou vitaminu D v krvi mají snížený počet buněk imunitního systému a bývají častěji nemocní a unavení.

Vitamin C

Ovlivňuje celou řadu klíčových aspektů obranyschopnosti. Patří mezi něvrozená obranyschopnost, dále adaptivní systém, který se rozvíjí v dětství a ranní dospělosti, aktvita buněk imunitního systému a má vliv i na tvorbu protilátek bojujících proti původcům infekce. Při nedostatku vitaminu C dochází k oslabení imunitního systému, který pak může podlehnout i lehčím infekcím. Vlivem stárnutí celého organismu dochází i ke stárnutí imunitního systému a nedostatek vitaminu C se ještě zesiluje.

Zinek

Nejdůležitější složkou imunitního systému, který se podílí na likvidaci patogenů jsou bílé krvinky (B- a T-lymfocyty, NK buňky, makrofágy). Zinek se podílí na budování, posílení a na správném fungování imunitního systému. Díky němu dokáže být odpověď imunitního systému silná a rychlá.

PŘEČTĚTE SI NA NAŠEM BLOGU

Viry zastaví zinek spolu s céčkem a déčkem

Viry zastaví zinek spolu s céčkem a déčkem

Imunitní systém denně zahubí obrovské množství mikroorganismů a nebezpečných buněk. Jak mu pomoci, aby plnil dobře svou úlohu zejména v době virů? Imunitu výrazně podporují vitaminy C, D a zinek, a to na mnoha úrovních.

Vitamin D posiluje imunitu a zmírňuje příznaky nemocí

Vitamin D posiluje imunitu a zmírňuje příznaky nemocí

Chcete mít silnější imunitu? Podle posledních studií je klíčovým faktorem pro odolnost proti infekcím dostatek vitaminu D.

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Vitamin D si z 90 % vytváříme z letních paprsků, záleží ovšem na správné vlnové délce a úhlu dopadu. Zbývajících 10 % získáváme přes stravu. Zimní slunce, jakkoliv je příjemné se mu vystavit, s přísunem D nepomůže.