imuno protect JUNIOR+ 

Minerální a vitaminový doplněk stravy s obsahem vitaminu C, D3 a zinku přispívá k posílení imunity u dětí od 7 let, snížení vyčerpání a únavy a k ochraně buněk před oxidačním stresem. IMUNO PROTECT je kombinace vitamínů a minerálů pro podporu správné funkce imunitního systému vašich dětí. 

Vitamin C 

Vitamin C aktivuje vrozenou imunitu a podílí se také na tvorbě prozánětlivých cytokinů, účastníků boje proti patogenům. Funguje také jako antioxidant. Dále přispívá ke snížení vyčerpání a únavy, ke správné tvorbě kolagenu a správné funkci kostí, zubů, chrupavek, dásní a pokožky. 

Vitamin D3

Ovlivňuje přes 200 procesů v těle. Pomáhá aktivovat bílé krvinky - zabijácké NK – buňky, (z angl. natural killers), jejichž náplní je obrana proti virovým, parazitárním a bakteriálním infekcím. Jeho úlohou je i všechny procesy regulovat, aby tělo neobrátilo obranu proti sobě. Přispívá k udržení zdravých kostí a zubů a ke správnému vstřebávání a využití vápníku a fosforu.

Zinek

Chrání buňky před napadením a výrazně zpomaluje proces množení viru u vnitř buňky. Stimuluje bílé krvinky T-lymfocyty a B-lymfocyty k obraně a podporuje jejich růst.

Výživový doplněk je vhodný:

  • Pro děti s oslabenou imunitou
  • V obdobích zvýšeného výskytu virových infekcí
  • Pro děti setrvávajíci v kolektivech
  • Pro děti se zvýšenou fyzickou a psychickou zátěží

1 kapsle obsahuje:

  • Vitamin C = 100 mg askorbanu sodného (125 % RVH*)
  • Vitamín D3 25 μg/1000 I.U. (tj. 500 % RVH*)
  • Zinek 7 mg (tj. 70 % RVH*)
  • * = RVH = podíl denního referenčního příjmu vitaminů

PŘEČTĚTE SI NA NAŠEM BLOGU

Podpořte organismus, ať se nemoc nevrací

Podpořte organismus, ať se nemoc nevrací

Pro podporu a fungování imunitního systému je důležitý dostatečný příjem vitaminu C, vitaminu D. Hladší průběh nemoci je zásluha zejména zinku, který podporuje růst, množení a funkci všech buněk imunity.

6 rad, než vyrazíte do lékárny

6 rad, než vyrazíte do lékárny

Bez vitaminů a minerálů nefunguje celá řada procesů v těle. Většinu z nich máte šanci si zajistit díky vyvážené a pestré stravě. Přesto je dnes naprosto normální ohlédnout se po doplňcích stravy. Víte jak vybírat?

Vitamin D ze slunce? Počkejte si na jaro

Vitamin D ze slunce? Počkejte si na jaro

Dostatečná hladina vitaminu D je klíčová pro správné fungování imunitního systému. Vitamin D vstupuje do imunitní obrany několikrát. Nejvýznamnější je jeho regulační úloha. V těle má všech přes 200 dalších funkcí.