Biomin Vitamin K2 Solo

Doplněk stravy BIOMIN Vitamin K2 Solo obsahuje vitamin K2, který v organismu:

Přispívá k mineralizaci kostí a je proto potřebný pro tvorbu a udržení normální struktury kostí. Směřuje vápník přímo do kostí a zubů a zabraňuje tak jeho ukládání v měkkých tkáních. Pomáhá snižovat riziko zlomenin z důvodu úbytku kostní hmoty.
  • přispívá k mineralizaci kostí, a je proto potřebný pro tvorbu a udržení normální struktury kostí
  • směruje vápník přímo do kostí a zubů, a zabraňuje tak jeho ukládání v měkkých tkáních
  • společně s vápníkem a vitaminem D3 pomáhá při zlomeninách a úrazech
Přípravek je vyroben zcela na přírodní bázi a je proto vhodný i pro osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí).

Přípravek je vyroben zcela na přírodní bázi, a je proto vhodný i pro osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí).

Jedna kapsle obsahuje vitamin K2 (MK-7) 60,0 μg a dále pomocné látky: želatinu, rýžový škrob a oxid titaničitý

Jedna kapsle obsahuje vitamin K2 (MK-7) 60,0 μg a rýžový škrob. Tobolka je celulózová, vhodná pro vegany.

Biomin Vitamin K2 Solo je vhodný pro ženy po menopauze a sportovce.

BIOMIN Vitamin K2 Solo je vhodný pro

  • ženy po menopauze
  • sportovce
  • lidé se zvýšeným kardiovaskulárním rizikem
Dospělí užívají  1 kapsli 1 - 2 × denně, po jídle. Kapsle spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Dospělí užívají 1 kapsli 1 - 2× denně, po jídle. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

 Neobsahuje lepek ani laktózu.

 Neobsahuje lepek ani laktózu.

Dále by Vás mohlo zajímat, že Vitamin K2 (menachinon) vytvářejí ve zdravém střevním prostředí bakterie, většina ho však odchází stolicí. Ve stravě typické pro západní společnost je vitaminu K2 obsaženo málo a proto je vhodné zajistit jeho dostatečný přísun pomocí doplňků stravy.

Dále by Vás mohlo zajímat, že vitamin K2 (menachinon) vytvářejí ve zdravém střevním prostředí bakterie, většina ho však odchází stolicí. Ve stravě typické pro západní společnost je vitaminu K2 obsaženo málo, a proto je vhodné zajistit jeho dostatečný přísun pomocí doplňků stravy.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku.

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku.

Otázky a odpovědi

K ČEMU POTŘEBUJI I VITAMIN K2?

I při dostatečném množství vápníku ho tělo nedokáže bez vitaminů K2 a D3 správně zužitkovat. Díky vitaminu K2 se vápník nasměruje přímo do kostí a zubů, kde je potřebný a neukládá se v cévách a tkáních. V lidském těle se kosti neustále obměňují, tvoří se a rozrušují. K tomu, aby se vápník v kostech správně usadil, aby byly kosti kvalitní, je potřebný osteokalcin. Osteokalcin je schopen vázat vápník a správně ho umístit a formovat pouze v případě, že je přítomen dostatek vitaminu K2, který ho aktivuje. Předpokládá se, že další významnou úlohou K2 je prevence rakoviny, a to aktivací proteinů, které kontrolují růst buněk v organismu. Tyto studie nejsou dosud ukončené. Získat vitamin K2 ze stravy ale bývá problematické, protože ho vytvářejí pouze určité typy kvasných bakterií.

PROČ SE VITAMIN K2 POKLÁDÁ ZA ZÁZRAČNÝ VITAMIN?

Vitaminu K2 se po jeho objevení nepřipisoval velký význam, a tak se stal předmětem výzkumu teprve nedávno. K2 je v tucích rozpustný vitamin, který s největší pravděpodobností udržuje zdravé kosti a kardiovaskulární systém. Díky němu směřuje vápník přímo do kostí a zubů, kde je potřebný a neukládá se v cévách a tkáních. Další předpokládanou významnou úlohou vitaminu K2 je prevence rakoviny, a to aktivací proteinů, které kontrolují růst buněk v organismu. Mnozí tuto novinku mezi vitaminy považují za životabudič.

>Více odpovědí naleznete zde<

Přečtěte si na našem blogu

Výkonnější srdce díky vitaminu K2

Výkonnější srdce díky vitaminu K2

Existuje stále více důkazů, že vitamin K2 hraje v lidském zdraví zásadní roli. Studie ukazují, že díky tomuto vitaminu si můžete zlepšit sportovní výkon až o 12 %. Oceníte ho zejména při zlepšování běžeckých výsledků.

Týdeník Květy - duben 2020

Týdeník Květy - duben 2020

Úrazy se nám nevyhýbají ani doma. Zvlášť senioři jsou náchylní ke zlomeninám. Rizikoví jsou i ti, kteří nepřijímají dostatek živin a vápníku. Ten s podporou vitaminů K2 a D3 urychluje proces tvorby nové kostní tkáně.

Kondice Speciál - únor 2020

Kondice Speciál - únor 2020

K2 - vitamin pro zdravé srdce | svaly | cévy

K2 - vitamin pro zdravé srdce | svaly | cévy

Jak v našem těle fungují vitaminy a jaký vliv mají na činnost kardiovaskulárního systému? Lékaři se domnívají, že díky vitaminu K2 můžete udržet své srdce, cévy a svaly v kondici. Dbáte na jeho přísun?

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Vitamin D si z 90 % vytváříme z letních paprsků, záleží ovšem na správné vlnové délce a úhlu dopadu. Zbývajících 10 % získáváme přes stravu. Zimní slunce, jakkoliv je příjemné se mu vystavit, s přísunem D nepomůže.

Když děti rostou jako z vody

Když děti rostou jako z vody

Děti se mohou za měsíc vytáhnout i o pár centimetrů. Často se to neobejde bez starostí a bezesných nocí. Kosti se totiž zvětšují během spánku, a navíc rychleji, než dorůstá okolní svalová tkáň. Jak dětem ulevit?