BIOMIN VITAMIN K2 + D3

Doplněk stravy BIOMIN Vitamin K2 + D3 obsahuje kombinaci vitaminů K2 a D3, které se svými účinky v organismu vzájemně doplňují a představují tak dokonalou souhru. Přesto jich má většina z nás nedostatek, což má vliv na stav našich kostí, cév i imunitního systému.

Společně se podílí na efektivním vstřebávání a ukládání vápníku do kostí a zubů, jenž se jinak může ukládat v cévních stěnách a měkkých tkáních a výrazně zvyšovat riziko aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob. Vitamin K má vliv na výskyt diabetu mellitu 2. typu. Vitamin D navíc přispívá k udržení normální funkce imunitního systému.

Společně se podílí na efektivním vstřebávání a ukládání vápníku do kostí a zubů, jenž se jinak může ukládat v cévních stěnách a měkkých tkáních, a výrazně tak zvyšovat riziko aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob. Vitamin K2 napomáhá snížení diabetu mellitu 2. typu. Vitamin D3 navíc přispívá k udržení normální funkce imunitního systému.

Přípravek je vyroben zcela na přírodní bázi a je proto vhodný i pro osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí).

Přípravek je vyroben zcela na přírodní bázi, a je proto vhodný i pro osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí).

Jedna kapsle obsahuje vitamin K2 (MK-7) 60,0 μg, vitamin D3 1000 I.U. a dále pomocné látky: želatinu, oxid titaničitý.

Jedna kapsle obsahuje vitamin K2 (MK-7) 60,0 μg, vitamin D3 1000 I.U. a rýžový škrob. Tobolka je celulózová, vhodná pro vegany. 

Biomin Vitamin K2 + D3 je vhodný také pro osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí), vegany a osoby s kardiovaskulárními potížemi.

BIOMIN Vitamin K2 + D3 je vhodný také pro

 • osoby s potravinovou intolerancí (nesnášenlivostí)
 • vegetariány
 • osoby s kardiovaskulárními potížemi
Vitamin K2 (menachinon) vytvářejí ve zdravém střevním prostředí bakterie, většina ho však odchází stolicí. Ve stravě typické pro západní společnost je vitaminu K2 obsaženo málo a proto je vhodné zajistit jeho dostatečný přísun pomocí doplňků stravy.

Vitamin K2 (menachinon) vytvářejí ve zdravém střevním prostředí bakterie, většina ho však odchází stolicí. Ve stravě typické pro západní společnost je vitaminu K2 obsaženo málo, a proto je vhodné zajistit jeho dostatečný přísun pomocí doplňků stravy.

Dospělí užívají 1 kapsli 1–2 × denně. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování

Dospělí užívají 1 kapsli 1–2× denně. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Neobsahuje lepek ani laktózu. Určeno pro dospělé.

Neobsahuje lepek ani laktózu. 

Přípravek není určen pro děti do 3 let věku.

Přípravek není určen pro děti do věku 3 let.


VITAMINY K2 + D3 POMÁHAJÍ VSTŘEBÁVÁNÍ A UKLÁDÁNÍ VÁPNÍKU. Vitaminy K2 a D3 jsou pro náš organismus velice důležité. Přesto jich má většina z nás nedostatek, což má vliv na stav našich kostí, cév i imunitního systému.

VitamINy K2 + D3 pomáhají vstřebávání a ukládání vápníku

Vitaminy K2 a D3 jsou pro náš organismus velice důležité. Přesto jich má většina z nás nedostatek, což má vliv na stav našich kostí, cév i imunitního systému.

 • Jaká jsou pozitiva těchto vitaminů, v čem se jejich účinky doplňují
  a jakou roli hrají při vstřebávání a ukládání vápníku?
 • Jak zaručit, aby jich naše tělo mělo dostatek?

Doplněk stravy BIOMIN Ovovital obsahuje čistý přírodní vápník vyráběný z vaječných skořápek pro podporu zdravých kostí a zubů.

 • Vápník má v těle vliv na udržení zdravých kostí a zubů. Podporuje normální funkci svalů a přenos nervových vzruchů. Přispívá k normální srážlivosti krve.
 • Vápník vyráběný z vaječných skořápek je pro lidské tělo lépe vstřebatelný – jeho částice jsou dostatečně malé, aby se skrz tenké střevo dostaly do celého organismu.
 • Jedna kapsle obsahuje vápník 350 mg, horčík 4,5 mg, fosfor 0,6 mg.

BIOMIN Ovovital je vhodný zejména a také pro:

 • aktivní osoby středního věku
 • těhotné a kojící ženy
 • ženy v období menopauzy a po menopauze
 • seniory
 • diabetiky a celiaky (alergie na lepek)
 • osoby s fenylketonurií.

VitamIn K2

Abychom efektivně vstřebávali vápník a chránili tak svoje kosti a zuby, potřebujeme dostatečný přísun vitaminu D. A aby se v těle vápník ukládal tam, kam má (do kostí a zubů), potřebujeme vitamin K2. Jinak hrozí takzvaný „kalciový paradox“: máme-li dostatek vápníku, ale nízkou hladinu vitaminu K2, pak v našem těle probíhá pouze částečná aktivace osteokalcinu (= bílkoviny potřebné při novotvorbě kostní tkáně), která je nezbytná pro správnou funkci mineralizace kostní tkáně. Při nedostatku vitaminu K2 tak dochází k ukládání vápníku do měkkých tkání, tedy i cévní stěny, což zhoršuje riziko aterosklerózy a kardiovaskulárních chorob a dochází k rozvoji osteoporózy.

Vitamin K2 patří do stejné skupiny jako vitaminy A, D a E. Napomáhá snížení diabetu mellitu 2. typu, byly zjištěny jeho protizánětlivé a protirakovinové účinky. Byla popsána také spojitost nízkých hladin vitaminu K2 s výskytem Alzheimerovy choroby. Ze stravy ale vstřebáme jen něco kolem 10 % doporučeného množství tohoto vitaminu. 

Sluneční vitamIn D3

Vitaminu D3 se často říká sluneční vitamin. Lze ho totiž do těla částečně získat ze slunečního svitu. Je spojovaný s problematikou osteoporózy, protože jeho příjem je potřebný pro vstřebávání vápníku – tedy na stavbu kostí. Nezanedbatelný vliv má na imunitní systém, na neuro-svalové funkce a má také schopnost chránit před infekcemi a v zimních měsících i před prochladnutím. 

Hlídat si hladinu tohoto vitaminu v krvi je důležité v dospělosti, v období těhotenství, menopauzy a ve vyšším věku obecně, kdy je nedostatek vitaminu D největší. Vitamin D je nejlepší čerpat ze slunečního záření a podpořit pohybem venku. Ovšem velký vliv má intenzita slunečního svitu – v našem podnebním pásmu lze D3 ze slunce čerpat zhruba jen v období červenec-srpen, v poledne. Jeho přísun omezuje například smog a svou roli hraje i fototyp a stáří kůže – tmavší typy a starší lidé mají obecně menší schopnost vytvářet D3 kůží. Vitamin D3 lze získávat také stravou, ale je prokázáno, že odtud je vstřebatelnost pouze v řádech 5 – 10 % doporučené dávky.

  TIP: Věděli jste, že hladinu vitaminu D3 v organismu si můžete nechat změřit u lékaře?

Vitaminy D3 i K2 jsou rozpustné v živočišných tucích, nejvíce jich najdeme v některých tvrdých sýrech, mořských rybách (hlavně vitamin D), mase, tvarohu, vaječných žloutcích atd. Mnohé klinické studie z posledních let dokazují, že většina populace trpí jejich nedostatkem. Dosáhnout správné hladiny vitaminů D3 a K2 pouze stravou a pobytem na slunci je v našich podmínkách velice obtížné, v zimních a jarních měsících prakticky nemožné. Pestrou stravu je tudíž dobré doplnit vhodnými doplňky stravy.

Vitaminy BIOMIN K2 + D3 jsou doplňky stravy čistě přírodního původu, které představují dokonalou souhru pro pevné kosti a zdravé srdce a cévy. Jsou určené pro dospělé včetně seniorů a těhotných žen. Vzhledem k tomu, že neobsahují cukr, lepek ani laktózu, mohou je užívat i diabetici, lidé s potravinovými intolerancemi a jsou vhodné i pro vegetariány.


Otázky a odpovědi

MŮŽU UŽÍVÁNÍM VÁPNÍKU A VITAMINŮ K2+D3 PŘEDEJÍT OSTEOPORÓZE?

Ano, je to možné, ale důležité je rovněž správné načasování. Tělo si nejvíce vápníku uloží do zásob v období dětství a dospívání, nejpozději v 25. až 35. roku života. Je proto nejideálnější pravidelně doplňovat vápník právě v tomto období. Ženy před nástupem menopauzy by ho pak měly užívat v kombinaci s vitaminy K2 a D3 na denní bázi, aby tak předešly osteoporóze, případně oddálily či zmírnily její následky. Díky vitaminům K2 a D3 se vápník dostane přesně tam, kde je potřebný – do kostí.

K ČEMU POTŘEBUJI I VITAMIN K2?

I při dostatečném množství vápníku ho tělo nedokáže bez vitaminů K2 a D3 správně zužitkovat. Vitamin K2 nasměruje vápník přímo do kostí a zubů, kde je potřebný a neukládá se v cévách a tkáních. V lidském těle se kosti neustále obměňují, tvoří se a rozrušují. K tomu, aby se vápník v kostech správně usadil, aby byly kosti kvalitní, je potřebný osteokalcin. Osteokalcin je schopen vázat vápník a správně ho umístit a formovat pouze v případě, že je přítomen dostatek vitaminu K2, který ho aktivuje. Předpokládá se, že další významnou úlohou K2 je prevence rakoviny, a to aktivací proteinů, které kontrolují růst buněk v organismu. Tyto studie nejsou dosud ukončené. Získat vitamin K2 ze stravy ale bývá problematické, protože ho vytvářejí pouze určité typy kvasných bakterií.

PROČ SE VITAMIN K2 POKLÁDÁ ZA ZÁZRAČNÝ VITAMIN?

Vitaminu K2 se po jeho objevení nepřipisoval velký význam, a tak se stal předmětem výzkumu teprve nedávno. K2 je v tucích rozpustný vitamin, který s největší pravděpodobností udržuje zdravé kosti a kardiovaskulární systém. Díky němu se nasměruje vápník přímo do kostí a zubů, kde je potřebný a neukládá se v cévách a tkáních. Další předpokládanou významnou úlohou vitaminu K2 je prevence rakoviny, a to aktivací proteinů, které kontrolují růst buněk v organismu. Mnozí tuto novinku mezi vitaminy považují za životabudič.

>Více odpovědí naleznete zde<

Přečtěte si na našem blogu

Osteoporóza: Tichý zloděj kostí

Osteoporóza: Tichý zloděj kostí

V České republice prodělá každá třetí žena a pátý muž některou z osteoporotických zlomenin. Po 65. roce věku se riziko výskytu zlomeniny zvyšuje až na 40 %. Po 70. roce je pravděpodobnost ještě vyšší.

Vápník nepomáhá jen kostem

Vápník nepomáhá jen kostem

Vápník není podstatný jen pro kosti, ale má i sérii dalších funkcí, proto by měl stále kolovat v krvi. Normalizuje nervové a svalové funkce, reguluje srdeční rytmus a ovlivňuje i činnost dalších orgánů,

Vápník v jídelníčku: Co podpoří vstřebávání

Vápník v jídelníčku: Co podpoří vstřebávání

O potravinách bohatých na vápník se obecně ví, jsou to mléčné výrobky, ořechy... Je třeba také vědět, že některé potraviny vstřebávání vápníku naopak snižují a zabraňují jeho absorbování, ke kterému dochází v tenkém střevě. Víte, které to jsou?

Týdeník Květy - duben 2020

Týdeník Květy - duben 2020

Úrazy se nám nevyhýbají ani doma. Zvlášť senioři jsou náchylní ke zlomeninám. Rizikoví jsou i ti, kteří nepřijímají dostatek živin a vápníku. Ten s podporou vitaminů K2 a D3 urychluje proces tvorby nové kostní tkáně.

Kondice Speciál - únor 2020

Kondice Speciál - únor 2020

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Vitamin D si z 90 % vytváříme z letních paprsků, záleží ovšem na správné vlnové délce a úhlu dopadu. Zbývajících 10 % získáváme přes stravu. Zimní slunce, jakkoliv je příjemné se mu vystavit, s přísunem D nepomůže.