zdroj freepik.com

Co je postcovidový syndrom

Postcovidový syndrom je definovaný jako zdravotní komplikace přetrvávající ještě 12 týdnů po prodělání covid-19. Dlouhodobě se s ním potýkají i lidé, kteří prodělali zápal plic a museli být hospitalizováni, ale i ti s mírným nebo nebo dokonce bezpříznakovým průběhem nemoci. Postcovidový syndrom se vyskytuje mezi dospělými u všech věkových kategorií, paradoxně nezřídka i u mladých a bezpříznakových.

Dle vyjádření vedoucího lékaře Postcovidového centra Fakultní nemocnice Hradec Králové, Michala Kopeckého, se příznaky drží déle než 5 týdnů až u jedné třetiny lidí. „Každý desátý pacient se necítí dobře ani po 12 týdnech a často ještě mnohem déle," upozornil na konci letošního února šéf evropské WHO, Hans Kluge. Při 1,5 milionu potvrzených případů v České republice do dubna 2021 dlouhodobé následky pocítilo více než 150 tisíc Čechů

Jak ovlivňuje člověka postcovidový syndrom v každodenním životě?

Vzhledem k široké škále potíží nejde plně zobecňovat. Neurologické problémy zahrnují potíže s pamětí nebo časté migrény, psychická nepohoda se projevuje například sklony k depresi. Lidé se cítí z formy, věčně unavení a mají zvýšenou tepovou frekvenci i v zátěži, která by je v minulosti z normálu nevyvedla. Velmi časté jsou respirační obtíže.  

„Mnoho lidí má dlouhodobé problémy s kašlem, rychle se unaví. Mají často bolesti hlavy, hrudní i bederní páteře a jejich stav jim nedovoluje sportovat…“ popisuje vedoucí kliniky rehabilitačního lékařství Barna Medical, doktor Miloš Barna.

Jak se postcovidového syndromu zbavit?

To je velmi komplexní otázka, na kterou hledají lékaři stále odpověď. Potíže, které vyvolává, nicméně nejsou nové. Doplňováním důležitých látek do těla a rehabilitací jdou odstranit nebo lze zmírnit jejich projevy.   Mezi časté projevy patří:

●    chronická únava;
●    trávicí potíže;
●    srdeční problémy;
●    bolest hlavy;
●    neurologické potíže;
●    psychická nepohoda;
●    respirační problémy

Restart Covital day:
pro dodání energie a posílení psychiky

Vitaminový a minerální doplněk stravy s obsahem baikalinu, aescinu, vitaminů C, B6, B12, D3, zinku a hořčíku, které přispívají ke zlepšení širokého spektra symptomů vyskytujících se po překonání virových infekcí a jsou často spojené s poškozením cév a chronickou únavou. Také při nadměrné fyzické a psychické zátěži.

Složení osmi vitaminů, minerálů a ostatních látek přispívá k normálnímu metabolismu a k ochraně buněk před oxidačním stresem, správnému fungování imunitního systému, přispívá ke snížení vyčerpání, únavy a správné funkci psychiky, správnému fungování kardiovaskulární soustavy a normálnímu stavu kloubů a svalů.

 • BAIKALIN: (Scutellaria baicalensis L). : šišák bajkalský, přispívá k normálnímu stavu kloubů a svalů, s obranyschopností, duševní rovnováze a jiné
 • ZINEK: Podílí se na ochraně buněk před oxidačním stresem. Přispívá k udržení zdravých nehtů, pokožky, vlasů, zraku a správnému fungování imunitního systému. 
 • HOŘČÍK: Bojuj proti vyčerpání a fyzické i psychické únavě.
 • VITAMIN D3: Přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Podílí se na procesu dělení buněk a přispívá ke správnému vstřebávání / využití vápníku a fosforu. 
 • VITAMIN C: Přispívá ke snížení vyčerpání a únavy, správné tvorbě kolagenu a správné funkci kostí, zubů, chrupavek, dásní a pokožky. 
 • VITAMIN B6: Přispívá ke správnému fungování nervového systému. 
 • VITAMIN B12: Přispívá ke správné látkové přeměně důležité pro tvorbu energie. 
 • AESCIN: Přispívá k normální činnosti kardiovaskulární soustavy, oběhu, žil a vlásečnic.

Doplněk je bez lepku, laktózy a přidaného cukru.
Doporučené dávkování: 2 tobolky v ranních hodinách zapít tekutinou.


Doplněk je bez lepku, laktózy a přidaného cukru.
Doporučené dávkování: 2 tobolky ve večerních hodinách zapít tekutinou.

Restart covitaL night:
pro zdravý spánek a oddech

Vitaminový a minerální doplněk stravy s obsahem baikalinu, vitaminu D3, zinku, hořčíku, 5-HTP a extraktu kozlíku lékařského, které přispívají ke zlepšení širokého spektra symptomů vyskytujících se po překonání virových infekcí a jsou často spojeny s chronickou únavou, problémy se spánkem a uvolněním.

Svým složením také přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem, snížení vyčerpání, ke správné funkci psychiky, přispívá i k normálnímu fungování imunitního systému, k lepšímu usínání a zlepšení duševní pohody.

 • BAIKALIN (Scutellaria baicalensis L.): Přispívá k normálnímu stavu kloubů a svalů. 
 • ZINEK: Přispívá k normálnímu metabolismu a k ochraně buněk před oxidačním stresem. Přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem. Přispívá k udržení zdravých nehtů, pokožky, vlasů, zraku a správnému fungování imunitního systému. 
 • HOŘČÍK: Přispívá ke snížení vyčerpání, únavy a správné funkci psychiky. 
 • VITAMIN D3: Přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Podílí se na procesu dělení buněk a přispívá ke správnému vstřebávání / využití vápníku a fosforu. 
 • Kozlík lékařský extrakt: Přispívá k lepšímu usínaní. Zlepšuje duševní pohodu, relax a stres.
 • Griffonia simplicifolia: Přispívá k normální činnosti nervové soustavy a aktivitě mozku.