Biomin vitaminY D3 

Doplněk stravy BIOMIN Vitamin D3 obsahuje vysoké množství vitaminu D3 (cholekalciferol), který má v těle vliv na řadu důležitých procesů a funkcí. Vitaminu D3 se často říká sluneční vitamin. Lze ho totiž do těla částečně získat ze slunce v létě a má také schopnost chránit před infekcemi a v zimních měsících i před prochladnutím. Ovlivňuje více než 200 procesů v těle a jeho účinek je potvrzený mnoha výzkumy. 

Přípravky nejsou určen pro děti do 3 let věku. Výjimkou je D3 JUNIOR. Těhotné ženy mohou přípravek užívat jen po konzultaci s lékařem

BIOMIN je značka čistě přírodních doplňků stravy s garantovaným obsahem účinných látek nejvyšší kvality. 

Jedna tobolka obsahuje pouze vitamin D3 (cholekalciferol) a rýžový škrob. Tobolky jsou z celulózy. 

Přípravek neobsahuje přidaný cukr, lepek ani laktózu.

Dospělí i užívají kapsli vždy po jídle. Kapsli spolkněte a zapijte dostatečným množstvím vody nebo mléka. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Vitaminy D3 od BIOMINU jsou přírodní doplněk stravy vhodný také pro diabetiky a vegetariány, seniory a osoby s potravinovými intolerancemi. Těhotné ženy a kojící ženy po konzultaci s lékařem

Nedostatek vitaminu D

Nedostatek slunečního svitu v zimě může kromě špatné nálady způsobovat i různé zdravotní potíže. S přirozeným úbytkem denního světla se do těla nedostává adekvátní množství vitaminu D, který je spolu s vitaminem K2 nezbytný pro efektivní vstřebávání a ukládání vápníku. Má výrazný vliv i na imunitní systém, na neuro-svalové funkce a také je mu přisuzovaná schopnost chránit před infekcemi i před prochladnutím a chřipkou. Vitamin D si z 90 % vytváříme z letních paprsků, záleží ovšem na správné vlnové délce a úhlu dopadu. Zbývajících 10 % získáváme přes stravu. Zimní slunce, jakkoliv je příjemné se mu vystavit, s přísunem vitaminu D nepomůže. 

Hlavní úlohou vitaminu D je udržovat optimální hladinu vápníku a fosforu v krvi, což je nezbytné pro vývoj a růst kostí v dětství, i pro jejich obnovu v dospělosti a stáří. Nízká hladina vápníku v krvi způsobuje, že si ho organismus začne brát z kostí a následkem toho dochází k jejich „řídnutí“ – čili osteoporóze. Déčko má zároveň pozitivní vliv na imunitu, kterou je obzvlášť v zimních měsících třeba posilovat, nebo se podílí na regulaci krevního tlaku, na růstu krevních, svalových a kožních buněk. Při dostatečných dávkách zlepšuje prognózy chorob a často působí i preventivně.

Zdrojem je jen velmi málo potravin a podle nejnovějších informací a výzkumů lze stravou přijmout pouze 10 % vitaminu D. Denní dávka pro dospělého člověka by se měla pohybovat kolem 100 mezinárodních jednotek IU (25 μg). To odpovídá přibližně 250 g filetu lososa, tuňáka či úhoře žijících volně v moři nebo 1 čajové lžičce oleje z tresky. Z tuzemských ryb by to bylo například 1 kg štiky. Stravovat se takto denně není příliš reálné. Dosáhnout správné hladiny vitaminů D a K2 pouze stravou a pobytem na slunci je v našich podmínkách velice obtížné, od října do dubna prakticky nemožné. Pestrou stravu je tudíž dobré doplnit vhodnými doplňky stravy (K2+D3 BIOMIN), které zajistí odpovídající přísun.  

Otázky a odpovědi

JAK ZJISTÍM, JAKOU MÁM HLADINU VÁPNÍKU A VITAMINU D V KRVI?

Hladinu vápníku a vitaminu D vám může změřit odběrem krve váš praktický lékař, internista anebo endokrinolog, revmatolog či osteolog. Pokud již užíváte doplňky stravy, lékaře na to upozorněte.

STAČÍ MI NA DOSTATEČNÝ PŘÍJEM VITAMINU D BÝT NA SLUNCI?

Takřka 90 % vitaminu D získáváme fotochemicky díky slunečnímu záření a pouze zbylých 10 % dostáváme z potravy. Pokud se ještě před příchodem na slunce natřete opalovacím krémem s ochranným faktorem vyšším než 8, vitamin D se vám nevytvoří. Vitamin D se totiž v pokožce tvoří fotochemicky, tedy přímým působením slunečního záření. Opalovací krém s faktorem 8 sníží tvorbu D vitaminu až o 95 % a krém se SPF 15 ji sníží téměř na nulu. A tak jsme sice opálení, nespálení, ale vitaminu D máme nedostatek. Podle studie publikované v Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism až 59 % populace má nedostatek vitaminu D a 25 % má extrémně nízkou hladinu D. Kdybychom chtěli pokrýt v létě svou denní dávku, museli bychom být na slunci bez natření opalovacím krémem minimálně 20 minut tři dny v týdnu. Kromě pobytu na slunci ovlivňuje přísun vitaminu D i smog, přes který proniká sluneční záření v menším množství. Ženy by si měly uvědomit, že většina make-upů má ochranný faktor 20+, a proto jsou chráněné nejen před stárnutím pokožky vlivem slunečního záření, ale i před vitaminem D. Věk a pigment rovněž sehrávají důležitou úlohu v příjmu tohoto vitaminu. Starší lidé mají při pobytu na slunci sníženou schopnost přijmout vitamin D, podobně jako lidé s přirozeně vyšší pigmentací pokožky.

>Více odpovědí naleznete zde<

Přečtěte si na našem blogu 

Týdeník Květy - duben 2020

Týdeník Květy - duben 2020

Úrazy se nám nevyhýbají ani doma. Zvlášť senioři jsou náchylní ke zlomeninám. Rizikoví jsou i ti, kteří nepřijímají dostatek živin a vápníku. Ten s podporou vitaminů K2 a D3 urychluje proces tvorby nové kostní tkáně.

Vitamin D posiluje imunitu a zmírňuje příznaky nemocí

Vitamin D posiluje imunitu a zmírňuje příznaky nemocí

Chcete mít silnější imunitu? Podle posledních studií je klíčovým faktorem pro odolnost proti infekcím dostatek vitaminu D.

Kondice Speciál - únor 2020

Kondice Speciál - únor 2020

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Déčko: Vitamin na podporu svalů i lepší imunitu

Vitamin D si z 90 % vytváříme z letních paprsků, záleží ovšem na správné vlnové délce a úhlu dopadu. Zbývajících 10 % získáváme přes stravu. Zimní slunce, jakkoliv je příjemné se mu vystavit, s přísunem D nepomůže.

Když děti rostou jako z vody

Když děti rostou jako z vody

Děti se mohou za měsíc vytáhnout i o pár centimetrů. Často se to neobejde bez starostí a bezesných nocí. Kosti se totiž zvětšují během spánku, a navíc rychleji, než dorůstá okolní svalová tkáň. Jak dětem ulevit?

Mléko: Zdroj vápníku i častý alergen

Mléko: Zdroj vápníku i častý alergen

Potravinové alergie a intolerance dokáží život pořádně potrápit. Zvlášť ty na mléčné výrobky, které bývají výborným zdrojem vápníku. Alergikům potom nezbývá než nahrazovat vápník v jídelníčku doplňkem stravy.