Společnost BIOMIN, a.s.

Slovenská firma se světovým patentem. To je BIOMIN a. s., společnost, kde se spojily roky zkušeností našich předků a moderní technologie.
Výsledkem je unikátní technologie, díky které už několik desetiletí vyrábíme jedinečný produkt – přírodní vápník z vaječných skořápek.

UŽ 30 LET PEČUJEME O VAŠE PEVNÉ ZDRAVÍ

BIOMIN, a.s. je slovenská farmaceutická společnost a jediný výrobce v Evropě a na celém světě, který vyrábí doplněk stravy z vaječných skořápek v GMP kvalitě. Exportuje do České republiky, Polska, Holandska, Rakouska a na Střední východ. Ročně zpracuje několik desítek tun vaječných skořápek. Snahou společnosti je přinášet unikátní a biologicky komplexní řešení, a proto své portfolio doplňků rozšířila o řadu přírodních vitaminů D3 a K2, díky kterým se vápník ideálně vstřebává a ukládá do kostí a zubů.

V BIOMINU se spojily roky zkušeností našich předků a moderní technologie. Už naši prarodiče věděli, že vaječné skořápky jsou vynikajícím zdrojem přírodního vápníku. A tak se v 80. letech 20. století zrodila v hlavě veterinárního lékaře Karola Michálka myšlenka, jak využít vaječné skořápky z tehdejších Západoslovenských drůbežáren, Cífer. Přišel na nový způsob zpracování vaječných skořápek spočívající v mytí, sušení, mletí a tepelném ošetření, který byl na počátku 90. let patentovaný v Československu, následně v různých evropských zemích a později i v USA. Výsledkem je unikátní technologie, díky které již několik desetiletí vyrábí BIOMIN, a.s. jedinečný produkt - přírodní vápník z vaječných skořápek. Roky probíhajících výzkumů a klinických studií potvrdily účinky "této substance" při prevenci a léčbě osteoporózy, stavech spojených s poruchami metabolismu vápníku, zlomeninách, úrazech či rekonvalescenci. V roce 1992 byl doplněk stravy s touto přírodní substancí zaregistrován, což pro společnost s 30 zaměstnanci znamenalo velký milník.

Přírodní produkty

Od ostatních přípravků s obsahem vápníku se produkt společnosti BIOMIN, a.s. výrazně odlišuje tím, že nejde o chemicky připravovanou vápenatou sůl, ale o čistě přírodní produkt připravený z vaječných skořápek slepičích vajec. Ty jsou bohatým zdrojem přírodního vápníku, hořčíku, fosforu, biogenních minerálů a stopových prvků jako jsou zinek, mangan, lithium, selen či měď v přirozených biologických vazbách. Navíc obsahují i jiné biologicky účinné látky, které zajišťují dobrou využitelnost hlavní složky produktu - vápníku.

VĚDA A VÝZKUM

Přestože BIOMIN, a.s. nepatří mezi nadnárodní společnosti, odvážně se pouští do vědeckých výzkumných projektů. Získané poznatky uplatňuje při vývoji nových produktů a technologií, což ji řadí mezi dynamické inovativní a moderní farmaceutické společnosti. V lednu 2020 úspěšně zahájila humánní klinickou studii se zaměřením na prevenci a léčbu osteologických civilizačních onemocnění s cílem ukázat, že se dá pomoci lidem, kteří ztratili to nejcennější - vlastní zdraví. Paralelně se společnost věnuje i ​​výzkumu vaječných blan s obsahem přírodního kolagenu a dalších prospěšných látek, které najdou uplatnění v kloubní výživě a terapii.

DŮRAZ NA KVALITU

Kvalita je pro BIOMIN, a.s. nejdůležitější. Výroba splňuje požadavky na správnou výrobní praxi (GMP) při zajišťování kvality výroby přírodních doplňků stravy, ale rovněž i výživových doplňků. Vysoký nadstandard jejích výrobků, kvalitu a preciznost výroby potvrzují pravidelné audity ze Státního ústavu pro kontrolu léčiv a Úřadu veřejného zdravotnictví SR. Společnost má dlouholeté zkušenosti, zná spotřebitele, domácí i zahraniční trh a umí nabídnout praktická řešení ověřené praxí. Výrobními kapacitami dokáže uspokojit náročné požadavky malých i velkých odběratelů.

Biomin v médích

Týdeník Květy - duben 2020

Týdeník Květy - duben 2020

Úrazy se nám nevyhýbají ani doma. Zvlášť senioři jsou náchylní ke zlomeninám. Rizikoví jsou i ti, kteří nepřijímají dostatek živin a vápníku. Ten s podporou vitaminů K2 a D3 urychluje proces tvorby nové kostní tkáně.

Kondice Speciál - únor 2020

Kondice Speciál - únor 2020

Primazena.cz | Leden 2020

Primazena.cz | Leden 2020

Vitamin D z 90 % získáváme z letních paprsků při správné vlnové délce a úhlu dopadu. Zimní slunce, jakkoliv bývá příjemné, s přísunem D nepomůže. Většina lidí ho má nedostatek a je nutné ho nahrazovat doplňky stravy.

Byli jsme hostem

Cukrfree | Listopad 2019

Cukrfree | Listopad 2019

Hostem Cukrfree podcastu byla paní primářka MUDr. Jana Čepová, MBA, Ph.D. z Ústavu lékařské chemie a klinické biochemie 2. LF UK a FN Motol. Hovořila o tom, zda je potřeba vitaminy doplňovat potravinovými doplňky, které nám nejčastěji chybí, jak je nejlépe získat, a zda nám mohou i uškodit.

Snídaně s Novou | Říjen 2019

Snídaně s Novou | Říjen 2019

"Vitamin K2 potřebujeme ke spoustě věcí. Ukázalo se, že je nezbytný pro normální fungování metabolismu řady tkání včetně kostí, cévních stěn, chrupavky i dalších struktur. Zabraňuje i vápníku, aby se ukládal v cévních stěnách," říká revmatolog a osteolog MUDr. Jan Rosa, z Osteocentra Affidea v Praze.

Přírodní vápník na TV Nova | Září 2019

Přírodní vápník na TV Nova | Září 2019

Slyšeli jste už o přírodním vápníku z vaječných skořápek? Reportáž TV Nova Vám představí výrobu i benefity vápníku Ovovital. zdroj: TV Nova, Snídaně s Novou, 16.9.2019

Najdete nás

Kontakty

Tel.: 421-33-55 99 660
E-mail: info@bio-min.sk

Adresa

BIOMIN, a. s.
Potočná 1/1, 919 43 Cífer

IDENTIFIKAČNÍ ÚDAJE:

IČO: 00681725
IČ DPH: SK2020390262

Máte dotaz?

Kontaktujte nás!